2012-12-12

“Uluslararası Hukuk Belgeleri Işığında İnsan Hakları Kavramının Genel Çerçevesi” Konulu Konferans Düzenlendi 

Malkara Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü ve Malkara Kaymakamlığı tarafından ortaklaşa düzenlenen “Uluslararası Hukuk Belgeleri Işığında İnsan Hakları Kavramının Genel Çerçevesi” konulu konferans 12.12.2012 Çarşamba günü saat 14:00‘da Malkara Kültür Sarayında gerçekleşti. Konferansa konuşmacı olarak Namık Kemal Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Alpay Hekimler katıldı.


Konferansa Malkara Kaymakamı Mahmut Halal, Malkara Belediye Başkan Yardımcıları Hasan Eğilmez ve Nermin Tuna, Malkara İlçe  Emniyet Müdürü Behçet Alkan, Malkara İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahir Ünlü, Malkara İlçesi Daire Amirleri, Malkara MYO Öğretim Görevlileri, Malkara Sivil Toplum Kuruluşlarının üyeleri, Meslek Yüksekokulu ve İlçedeki lise öğrencileri ve vatandaşlar katıldı.


Prof. Dr. Alpay Hekimler konferansta, İnsan Hakları Beyannamesinin öncü belgeleri olan Magna Carta, Bağımsızlık Bildirgesi ve Fransız İnsan Hakları ve Yurttaş Hakları Bildirgesiyle ilgili bilgiler vererek Birleşmiş Milletler’in 26 Haziran 1945 yılında kurulmasıyla insan hakları alanında yeni bir döneme girildiğini dile getirdi. Hak konusuna da değinen Sayın Hekimler, İnsan Hakları Evrensel Beyannamesinin kabul edilmesiyle tüm insanların vatandaşlık hakkı, aile kurma hakkı ve çalışma hakkını kazandığını sözlerine ekledi.


Konferansın ardından günün anısına Malkara Kaymakamı Mahmut Halal ve Malkara Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç.Dr. Murat Taşan, Prof.Dr. Alpay Hekimler’e plaket verdiler. 

 UA-51204629-5