2013-09-17

MALKARA MYO’DA DEVİR TESLİM TÖRENİ YAPILDIMalkara Meslek Yüksekokulu Müdürü iken Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Dekan Yardımcılığına atanan Doç. Dr. Murat Taşan görevini Üniversitemiz Fen-Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü öğretim üyesi Yrd.Doç.Dr. Kadir Ertürk’e devretti.

17 Eylül Salı günü saat 13.30’da Malkara MYO konferans salonunda gerçekleştirilen devir teslim törenine Meslek Yüksekokulu Akademik ve İdari Personeli ile Malkara Yerel Basını iştirak etti.
 
Devir teslim töreninde Doç.Dr. Murat Taşan “Üniversiteler modern Türkiye Cumhuriyetinin geleceğini şekillendirmektedir. Üniversite birimi olarak meslek yüksekokulları da mezunlarıyla bu konuda önemli  katkılar sağlamaktadır. Bunun dışında, ilçeler düzeyinde üniversitelerin temsil edildiği birimler olarak meslek yüksekokulları sosyal, kültürel ve sportif alanlarda örnek teşkil edecek faaliyetlerin öncüleri olmak durumundadır. Kuruluşundan bu yana yaklaşık 20 yıllık süreçte bu konuda Malkara Meslek Yüksekokulu üzerine düşen görevi yapmıştır. Malkara MYO, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Çağdaş ve gelişmiş bir ülke olabilmek için iyi bir mesleki eğitim şarttır ifadesini her zaman dikkate almıştır. Malkara Meslek Yüksekokulu Müdürlüğüne atanan Sayın Ertürk’ü tebrik ediyor, yeni görevinde başarılar diliyorum” İfadelerini kullandı.
 
Yrd.Doç.Dr. Kadir Ertürk ise konuşmasında “ Sayın hocam Doç. Dr. Murat Taşan’ a teşekkür ederim. Devir aldığım görev itibariyle Malkara Meslek Yüksekokulu’ nu daha ileri noktalara taşımak için elimden geleni yapacağım. Sayın Taşan’ a yeni görevinde başarılar dilerim. Bana bu görevi veren Sayın Rektörümüze ve Yönetime teşekkür ederim” sözlerini dile getirdi. 
 
Düzenlenen törende bugüne kadar Malkara Meslek Yüksekokuluna yaptığı katkılardan dolayı Doç. Dr. Murat Taşan’a, yeni Meslek Yüksekokul Müdürü Yrd.Doç.Dr. Kadir Ertürk tarafından bir teşekkür plaketi verildi.
 

 UA-51204629-5