2012-06-25

Malkara Meslek Yüksekokulu 2011-2012 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni Yapıldı 

Malkara Meslek Yüksekokulu 2011-2012 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni 22 Haziran 2012 tarihinde Kredi ve Yurtlar Kurumu Malkara Öğrenci Yurdu bahçesinde coşkulu bir katılımla gerçekleştirildi.


Mezuniyet Törenine Malkara Kaymakamı Y. Fatih Kadiroğlu, Malkara Belediye Başkan Vekili İsmail Yıldırım, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İhsan Soysal, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Şefik Kurultay, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet İstanbulluoğlu, Trakya Üniversitesi Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Yrd.Doç.Dr. İlknur Kumkale, Malkara Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Eğilmez, Malkara MYO Müdürü Doç. Dr. Murat Taşan, Çorlu MYO Müdürü Doç. Dr. Tuncay Gümüş, Marmara Ereğlisi MYO Müdürü Doç. Dr. Ömer Azabağaoğlu, , Malkara İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç, Malkara Kredi ve Yurtlar Müdür Vekili Muzaffer İşleyen, Malkara Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ümran Bilgin, NKÜ Merkez Araştırma ve Uygulama Laboratuar Müdürü Doç. Dr. Ömer Öksüz, NKÜ Sürekli Eğitim Müdür Yardımcısı Yrd.Doç.Dr. Ümit Geçgel, Malkara İlçesi çeşitli kamu yöneticileri ve sivil toplum örgütlerinin üyeleri, Meslek Yüksekokulumuz Öğretim Elemanları, Mezun Öğrenciler ile öğrencilerimizin aileleri katıldı.


Malkara Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Murat Taşan yaptığı konuşmasında öncelikle mezun öğrenci velilerine seslenerek “Sizler, şüphesiz geleceğimizi emanet ettiğimiz gençlerimiz için hazırladığımız bu törenin en mutlu kişilerisiniz. Bütün zorlukların sonunda, işte bugün evlatlarınız mezun olurken haklı olarak yaşadığınız büyük sevinç ve gururu bizlerde Namık Kemal Üniversitesi Malkara Meslek Yüksekokulu Ailesi olarak paylaşıyoruz” dedi.


Daha sonra Meslek Yüksekokulu mezunlarına seslenen Doç. Dr. Murat Taşan; “Sevgili gençler, sizler ülkemize yeni ve güçlü enerjiler katacak gençlerimizsiniz. Sizleri Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılaplarına, çağdaş, demokratik değerlere bağlı, tarihini bilen, ilmin üstünlüğünü benimseyen, okuyan ve araştıran bireyler olarak yetiştirmek için özveri ile çalıştık. Bugün alacağınız diplomaları Ülkemiz ve geleceğiniz için en iyi bir şekilde değerlendirerek Namık Kemal Üniversitesini gururla temsil edeceksiniz” dedi.


Mezuniyet töreninde konuşan Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İhsan Soysal; “Üniversitelerin sadece akademik anlamda değil, uygulama alanında da yeni arayışlar içerisinde olması ve bilhassa sanayii ile işbirliklerini çeşitlendirmesi gerekmektedir. Uluslararası standartlardaki eğitimi ile alanlarında yetkin meslek elemanları yetiştiren Malkara Meslek Yüksekokulunun mezun ettiği parlak gençlerimiz hiç şüphesiz ekonomimize ve toplumumuza büyük değerler kazandıracaklardır” diye konuştular.


Mezun öğrenciler adına, Meslek yüksekokul birincisi Pazarlama programı öğrencisi bir konuşma yaptı. Dereceye giren öğrencilere plaket ve çeşitli ödüllerin verilmesinden sonra meslek yemini eden mezun öğrenciler, keplerini havaya fırlatarak, başarılarını ve mezun olmanın sevincini aileleri ile kutladılar.

 UA-51204629-5