2013-03-29

Meslek Yüksekokulumuzda terör konulu konferans gerçekleştirildi 

Meslek Yüksekokulumuzda 29 Mart 2013 Cuma günü saat 10:30'da "TERÖR" konulu konferans gerçekleştirildi.


Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Birimi ve Malkara İlçe Emniyet Müdürlüğünden güvenlik görevlileri, Malkara MYO Müdürü Doç. Dr. Murat Taşan ve Malkara MYO Öğretim Elemanları ile Öğrenciler katıldılar.


Konferansta gerçekleştirilen sunumda birlik ve beraberliğin önemine vurgular yapılarak törerle mücadele yolları, gençlere yasadışı örgütlerin temas etme yöntemleri, terör mağdurlarının yaşadıkları dramlara yer verildi.


Malkara MYO Müdürü Doç.Dr. Murat Taşan ise öğrencilerimize hitaben “Öncelikle terörle mücadelede şehit olan askerlerimizi, polislerimizi, diplomatlarımızı ve sivil vatandaşlarımızı rahmetle, minnetle ve saygıyla anıyorum. Terörle mücadelede şehit olanlar Çanakkale’de, Sarıkamış’ta, Yemen’de, Balkan Harbi’nde ve Kurtuluş Savaşı’nda şehit olanlarla aynı mertebededirler. Milli Mücadele ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde sahip olduğumuz bu vatanı birlik ve beraberlik içinde muhafaza etmeliyiz. Bir tek vatanımız var, O da Türkiye Cumhuriyeti’dir. Her zaman ve her koşulda devletimize, milletimize ve bayrağımıza bağlılığımızı sürdürmeliyiz. Devletimiz ebed müddet yaşayacaktır.”


Günün anısına Meslek Yüksekokulumuz tarafından hazırlanan plaket Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Birimi yetkililerine Malkara MYO Müdürü Doç.Dr. Murat Taşan takdim etti.

 UA-51204629-5