2014-09-16

Uzaktan Eğitim BilgilendirmeÜniversitemizdeki tüm bölüm ve programlarda, 2014-2015 Öğretim yılından itibaren Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I-II (ATI101-ATI102), Türk Dili I-II (TDI101-TDI102), Yabancı Dil I-II (YDİ101-YDİ102)dersleri uzaktan öğretim yolu ile verilecektir.  

Uzaktan Eğitim farklı mekanlardaki öğrenci, öğretim elemanı ve öğretim materyallerinin iletişim teknolojileri aracılığıyla bir araya getirildiği kurumsal bir eğitim faaliyetidir.Uzaktan Eğitimle ilgili daha detaylı bilgi için

http://nkuzem.nku.edu.tr/tanitim/0/s/5935/7440 bağlantısını ziyaret ediniz ve 

ÖĞRETİM YÖNETİM SİSTEMİ KULLANIM KILAVUZU Akademik LMS V.3 Kullanım Kılavuzu okuyunuz.

Uzaktan Eğitim Merkezi web sayfası: nkuzem.nku.edu.tr

Uzaktan öğretim için kullanılan Akademik LMS (Öğrenim Yönetim Sistemi-ÖYS) sayfası: lms.nku.edu.tr

Öğrencilerin kullanıcı adı öğrenci numaraları ve şifreleri ise T.C. Kimlik Numaraları olacaktır. Sisteme giriş yaptıktan sonra profil kısmından şifrenin değiştirilmesi önerilir.

Akademik LMS (Öğrenim Yönetim Sistemi-ÖYS) kullanım kılavuzuna, internet tarayıcısından nkuzem.nku.edu.tradresindeki BELGELER bağlantısından veya aşağıdaki QR kodu kullanılarak mobil cihazlardan erişilebilir.

NOT:QR CODE kullanımı için mobil cihaza QR code uygulaması indirilir. Uygulama açılarak kamera QR code alanına yaklaştırılır. Böylece kullanım kılavuzu mobil cihaza indirilmiş olur.

 UA-51204629-5